O mnie

Specjalista IT z zawodu. Okazjonalnie, hobbystycznie, bardzo średni pisarz. Geek nowych technologii oraz wierny fan urządzeń spod loga Apple. Na co dzień prosty chłopak, który nie wyróżnia się z tłumu. Okropnie uzależniony od kawy i słodyczy. Stworzył "Nietuzinkowego" by dzielić się swoją pasją oraz poglądami ze światem, który go otacza.

„Tworzyć. Łączyć. Pomagać.” – start bloga

Uczucia. Język. Emocje. To co nas wyraża.

Start nowego bloga, to zawsze duże wyzwanie dla autora. Początek, który równie dobrze możemy nazwać odrodzeniem twórczej weny, to rozpoczynanie czegoś nieznanego, obcego, zupełnie pozbawionego otoczki popularności i rozpoznawalności. W myśl tę wpisuje się zdecydowanie „Ziemia na Marsie”. To nie jest moje pierwsze „dziecko” i zapewne też nie będzie tym ostatnim.

Wiele z moich wcześniejszych projektów, to próby znalezienia własnej drogi i często typowe „poplątanie z pomieszaniem”. Nigdy nie potrafiłem skupić się na jednej tematyce, kategorie licznie zdobiły archiwa blogów, a wątków poruszałem na tyle dużo, że rzadko potrafiłem do nich powrócić. Kończyło się to zazwyczaj posiadaniem niezliczonej ilości otwartych pomysłów i celów, które przez nadmiar „twórczego zaplecza”, były porzucane i zapominane. Zdajecie sobie sprawę, podobnie jak ja, z faktu, iż jeśli coś jest do wszystkiego, to i do niczego. Tym właśnie stały się moje wcześniejsze projekty i zapewne nie to ma się stać z „Ziemią na Marsie”.

Zacznijmy od tego, że nie zamierzam na blogu poruszać tematyki typowej dla dzisiejszych twórców blogosfery. Lifestyle, gry, podróże, elektronika, moda i wiele innych, to wątki bardzo popularne i zajęte już przez „grube ryby”. Rzucanie się na głęboką wodę, gdy nie potrafi się pływać tak dobrze jak oni, to najczęstszy błąd młodych i ambitnych pisarzy.

Co zatem pojawi się na blogu? To trudne pytanie, ale częściowo można na nie odpowiedzieć.

Pierwszym i najważniejszym dla mnie kierunkiem rozwoju „ZnaM” jest podjęcie się tematu człowieka i jego psychologicznej strony. Oznacza to tyle, że postaram się opisywać rzeczy codzienne, dobrze nam znane, ale zupełnie pomijane lub zbywane z powodu braku czasu, lub potrzeby poznania. W tym momencie poproszę także Was o pomoc i nadsyłanie mi swoich pomysłów (oraz ewentualnie historii), które warto byłoby poruszyć na blogu. Każdy z nas przeżył coś, co jest warte zapamiętania lub na tyle traumatyczne, że chcemy się z tym podzielić, ale i przestrzec innych od podobnych losów. Jeśli jeszcze nie do końca wiecie o czym piszę, to poznacie się na moim toku rozumowaniu po kilku wpisach z kategorii „Psychologia” i „Zdrowie”.

Drugą, ale i nie mniej istotną kategorią na blogu będzie „Kultura”. Jej oblicze w formie pisanej, tej, którą reprezentujemy my oraz otoczenie. Chcę Wam tym samym przybliżyć kilka ciekawych tematów, o których większość z Was nie ma pojęcia, ale i może być na tyle ciekawe, że prawdopodobnie zainteresujecie się tym na dłużej.

Trzecia i w tej chwili ostatnia kategoria, to będzie twórczość własna. Nie zdradzę Wam w tej chwili co to dokładnie znaczy i co pojawi się w obrębie tej grupy wpisów, ale mam nadzieję, że zaskoczę Was na tyle, że uznacie to za dobry pomysł i mnie w nim poprzecie.

No i to byłoby na tyle. Oczekujcie pierwszego wpisu!

Specjalista IT z zawodu. Okazjonalnie, hobbystycznie, bardzo średni pisarz. Geek nowych technologii oraz wierny fan urządzeń spod loga Apple. Na co dzień prosty chłopak, który nie wyróżnia się z tłumu. Okropnie uzależniony od kawy i słodyczy. Stworzył "Nietuzinkowego" by dzielić się swoją pasją oraz poglądami ze światem, który go otacza.